Pneuservis

Nabízíme kompletní služby v rámci oprav a výměny pneumatik, vyvážení kol a seřízení geometrie. Jsme ochotni pomoct při výběru a nákupu vhodných pneumatik pro váš vůz za příznivé ceny. O vaše staré pneumatiky se postaráme a zajistíme jejich likvidaci.

Veškeré služby pneuservisu provádíme na značkovém vybavení FASEP a KOCH.

Ceny za služby v rámci pneuservisu naleznete zde

Co je geometrie kol?

Při hrubém projetí výmolu, najetí na překážku nebo havárii poblíž náprav dochází k vychýlení kol ze souběžné osy. Právě v tuto chvíli se stává vaše vozidlo neekonomickým a zároveň nebezpečným. Pokud není geometrie souběhu správně nastavena, tak dochází k rychlejšímu opotřebení pneumatik, poškození nápravy a řízení, vyšší spotřebě paliva a v neposlední řadě k zhoršené stabilitě vozidla.

Jak poznám poškozenou geometrii?

Jednoduchým postupem je jízda automobilem na rovném (bezpečném) úseku konstantní rychlostí. Pokud na malou chvíli pustíte volant, tak je možné kontrolovat, zda váš automobil pokračuje rovně, nebo se samovolně stačí k jedné ze stran. Pokud se automobil stáčí k jedné ze stran, tak je pravděpodobné, že je nutné geometrii zkontrolovat a případně seřídit.


Doporučujeme kontrolu geometrie pokud se vám stane:

  • Havárie (včetně malých šťouchanců v blízkosti náprav)

  • Najedete prudce na překážku

  • Projedete hlubokým výmolem

  • pneumatiky se nerovnoměrně sjíždějí

Co je vyvážení kol?

Pokud během jízdy pociťujete vibrace, tak je to s největší pravděpodobností způsobeno špatným vyvážením kol. V tomto případě je vhodné navštívit náš pneuservis kde provedeme diagnostiku vyvážení na našem značkovém vybavení značky FASEP.

Jednoduchou opravou je pak vlepení potřebného závaží na váš ráfek.

Doporučujeme provést vyvážení kol:

  • pokud se objeví nepříjemné vibrace během jízdy a vyšší rychlosti

  • před výměnou kol mezi sezónami.